PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30}
6,8 20 587
ocen
6,8 10 1 20587
7,4 5
ocen krytyków
Cop Land
powrót do forum filmu Cop Land

Wreszcie udało mi się wczoraj obejrzeć ten film.

Nie jest to może arcydzieło, ale za to porządny kawałek kina. Wspaniały dramat z elementami filmu sensacyjnego i thrillera, ukazujący iż miasto zamieszkałe głównie przez gliniarzy wcale nie musi być miastem prawa. Doborowa obsada. Wspaniałe kreacje aktorskie Roberta de Niro, Sylvestra Stallone, Ray'a Liotty, Roberta Patricka i Harvey'a Keitela.

ocenił(a) film na 8

Popieram obydwiema (obydwoma?) rękami
Trochę mało tu thriller-a, ale dramat kryminalny to na pewno jest. Nawet z nutką sensacji (szczególnie ta jatka na końcu)
Doborowa obsada, nawet Scalak się postarał i wykrzesał z siebie co nieco. W sumie na plus wyszedł realizm postaci. Do tego nietypowa tematyka życia prywatnego glin, fabuła też w miarę trzyma w napięciu do końca. Jak na setki gniotów wypuszczanych przez amerykańskich producentów to należy ten filmik trochę wyróżnić, udało się stworzyć Cop-klimat.
Miałem dać 7/10 , ale postanowiłem go jeszcze raz po latach obejrzeć. Tym razem w HD, z Dolby itp. Ku mojemu własnemu zaskoczeniu z zainteresowaniem go obejrzałem "od deski do deski", a niewiele filmów potrafi tak zainteresować widza po raz wtóry. Za to zwiększam swoją ocenę jeszcze o 1 punkt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones