The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us sezon 1, odcinek 3
odcinek The Last of Us (2023)

Do ostatnich dni

Long, Long Time 1h 15m
6,8 11 120
ocen
6,8 10 1 11120
The Last of Us
powrót do forum s1e3

Ja rozumiem, że żyjemy w dziwnych czasach ale godzina poprawności politycznej to już przegięcie. Jeszcze brakowało by do bram zapukał im mały chłopiec, a oni dokonali spontanicznej adopcji. Przepraszam nie jestem gejem i zwyczajnie nie ekscytuje mnie epatowanie tym światem. Podobnie bym miał gdyby przez 1h serial pokazywał by mi życie dziadka z babką zakończone eutanazją. To po prostu był zmarnowany czas- 15-20 min - ok ale godzina!!! Musilem zacząć przewijać bo zacząłem ziewać.

aronn

a ty jeszcze nie na froncie? niedlugo zobaczysz bilecik i skonczy sie stanie pod zabką i będziesz mógł zabijać Rosjan, tak jak chcesz zeby ukry to robili. Wykażesz się i pokazesz Putinowi.

ocenił(a) serial na 6
junia45

Dla mnie jestes trollem ktory zasmieca ten portal.Nie chce zabijac rosjan,ba sami rosjanie nie chca zabijac ukraincow,mi ich szkoda bo sa malymi trybikami albo marionetkami,w tej calej machimie.Prawda jest jedna,przez jednego czlowieka ktory mial chore ambicje jak Stalin i Hitler,rozpetal sie caly ten syf,ktory spijamy my rownieź,galopujaca inflacja, upadek malych i duzych firm itd

aronn

ojej, no co ty. Trollem to jest twój premier, zyd który banderyzuje Polskę i Polaków , sklaniając ich do nienawiści i rusofobii. Wlasnie tak bylo z ukrami w latach 40 . Nastawiano przeciwko Polakom Ukrów i nas znienawidzili co doprowadził do LUDOBOJSTWA, nadążasz? W IMIĘ NACJONALIZMU I PATRIOTYZMU. Ale to czysta nienawisc sklaniająca do mordowania INNYCH NACJI, rozumiesz? Tyko i wyłącznie. I teraz morawiecki z duda chce zebysmy się przyłaczyli do tej nienawiści ramię w ramię z ukrami KTÓRZY KIEDYS BYLI PRZECIWKO NAM i chcieli naszej zagłady , tak jak teraz zaglady rosjan. KIEDYS MY BYLISMY TĄ NACJA ZNIENAWIDZONĄ PRZEZ UKRÓW A u nas jest wszędzie teraz rusofobia i szerzenie nienawisci

ocenił(a) serial na 6
junia45

Ja postrzegam innymi kategoriami,dla mnie nie ma zlego rosjanina,czy ukrainca tyllo liczy sie kto jakim jest czlowiekiem a nie jakiej narodowosci jest.Tobie nienawisc do ukraincow przeslania trzezwe myslenie czyli wrog twojego wroga jest twoim przyjacielem.Zyjesz przeszloscia to tak jakbysmy teraz mieli nienawidzic kazdego niemca za krzywdy 2 wojny swiatowej,a wlasciwie  jeden czlowiek to sprowokowal i teraz jest podobnie a ludzi to trybiki ktorzy do gardel sobie skacza nie widzac calosci problemu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aronn

upadają firmy przez RACHUNKI np za gaz a wiesz czemu mamy takie rachunki za gaz w ostatnik czasie???, bo kupujemy gaz od usa który nam sprzedaje po cenie 70 % WIĘKSZEJ . kolejny debil co wierzy w putin inflację!!!Morawiecki chce wykonczyć polskie firmy i nabojac kabze stanom zjednoczonym!!!O to tu chodzi, usa chcą przejąc te rynki które mają ruskie W Europie !

ocenił(a) serial na 6
junia45

Oczywiscie nikt nie jest tutaj bez winy,kazdy ma za uszami ale kto otworzyl puszke Pandory,wiadomo.Ps ty Wolyn wspominasz a inny powie Katyn.

aronn

puszkę pandory otworzyl rząd Polski, drukując kasę , tak jak duzo innych krajów, zaczeo sie w czasie pandemii,i od faszystowskich lockdownów .Inflancja zaczela sie w pandemii. To masz na mysli

ocenił(a) serial na 6
junia45

W czasie pandemi nie bylo takiej inflacji,cen benzyny itd,banki dawaly 0;01% a teraz jest tak wielka ze nawet w Europie nie daja z nia rady.Oni tez drukuja pieniadze?

aronn

W pandemii sie zaczęła, z powodu lockdownów, Zaczęto drukować kasę, I nadal drukują. W europe tez drukuja, bez wyjatków.

aronn

sprawdz kto zrobil Katyn bo chyba ci umknęlo ze to zydzi wydawali rozkazy i strzelali

ocenił(a) serial na 6
junia45

Ławrientij Beria, rodowity rosjanin tak samo jak Stalin. Wszystko co złe to rosyjskie. Dobrze że, ukraińcy są bo rosjanie nie wygraliby wielkiej wojny ojczyźnianej.

Wolander

Tak własnie można podsumować ten odcinek. Promo homo i eutanazja - tak powinien być zatytuowany. Cały odcinek można streścić tak: Joel i Ellie wyszli z Bostonu i poszli dalej. Reszta to promocja zboczeń i samobójstwa....traaagedia.

użytkownik usunięty
krzysiek_cz

Ale prądu, gazu czy wody nie oszczędzali w eco-meco. Weganami tyż nie byli. Coś umknęło scenarzystom.

Wolander

Jestem z Tobą po całości. Przewinąłem te badziewie i tyle. Flaki z olejem i truskawkami.

ocenił(a) serial na 1
Wolander

Po moim jednym temacie krytykującym 1 odcinek Filmweb założył mi blokadę na zakładanie tematów..
Chwalmy gówno, w końcu miliony much nie mogą się mylić:)

ocenił(a) serial na 9
HRA

Ty Dziewczyny z Dubaju na 8 oceniłeś xD Idź się lecz xD

ocenił(a) serial na 8
HRA

Avatar na 10 i miasto 44 na 8, nie wiem czy jest sens cokolwiek tutaj dodawać bo ban jak najbardziej zasłużony za chociażby ch00jowy gust.

ocenił(a) serial na 1
Wolander

Zgadzam się w 100%!
Odcinek totalnie oderwany od rzeczywistości i oryginału, ale jak masz czelność skrytykować to zaraz łatka homofoba.
W tym przypadku, to nawet jestem z takiej łaty dumny :D :D :D

ocenił(a) serial na 9
Wolander

Mnie wkurza jak netflix na siłe dopycha kogoś homo, lub innych czarnych batmanów. Ale jako że tutaj już naście lat temu z gry, WIEDZIELIŚMY, że Bill był w związku z innym facetem. W ogóle mi to nie przeszkadza, a Bill z gry "zasłużył sobie" na laurkę w postaci takiego odcinka.

ocenił(a) serial na 7
Wolander

Mnie zastanawia po co to zmieniali. Czekałem na Billa, a raczej na interakcje Elie z Bilem. I co, no i spartolili. Chcieli lepiej a wyszło jak zawsze, patrz w kierunku netflixA. Mieli wszystko podstawione pod nos na tacy, ktoś ich zmuszał do zmian? Jest jakiś ogół oświatowy festiwal tworzenia sztuki o gejach ,którym można wygrać miliony dolarów czy jak. Nie można pokazać geja w złym świetle? Bill był ciężki do życia ale za to żył. Jego relacja z frankiem była skomplikowana, Frank miał dość Bila. I złość wylał na niego w ostatnim liście po samobójstwie. Poszukajcie w sieci. I w grze to był świetny wątek, a w serialu co to w ogóle jest, film o przetrwaniu gdzie wszystkiego brakuje nagle historia dwóch chłopów co żyją sobie jak lordowie jedzą truskawki, dania jakich nie zjecie w średniej klasy barze. Mają prąd wodę wszystko. Co to się stało się pany ??? Horror i dramat na nabiera w tym odcinku innego znaczenia.

Wolander

Brawo aż zalozylem konto zeby cij pogratulować bo te poprawnosci polityczne niech sobie w buty wsadza trzeba cos z tym wkoncu zrobić jako nornalni ludzie to jest chore co sie dzidje tak spier..... Serial

ocenił(a) serial na 8
Jurek_Jureczki

Jakim trzeba być człowiekiem bez celu w życiu, żeby założyć konto by pogratulować jakiemuś randomowi napisania kilku linijek tekstu XDDDD

ocenił(a) serial na 8
Wolander

Gej geja gejem pogania.

Wolander

Wiesz, nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że właśnie ten wątek otworzył serialowi drzwi do realizacji. Nie znam gry, ale ktoś tu wspomniał o innych wątkach LGBT, które w grze występują. Myślę więc, że gdzieś na wczesnym etapie konsultacji z producentami, ten temat przeważył o wyłożeniu kasy i zapaleniu zielonego światła.

Pete

W grze jest trochę wątków LGBT i wg mnie zupełnie inny nadawałby się znacznie lepiej do przedstawienia relacji takich osób, chociaż to mogliby zrobić pewnie dopiero w 2 sezonie. Niemniej nie nastawiałbym się, że to ten temat skłonił do zrobienia ekranizacji. Tutaj to zwykły biznes. TLOU jest bardzo popularną franczyzą, wystarczy zobaczyć, że jedynkę raz już remasterowali na PS5, a teraz zrobili też remake i to się sprzedaje. Także to, że przynajmniej pierwsze odcinki będą oglądane przez wiele osób było pewne. Dalej to już kwestia jak poprowadzą historię. Pierwsze dwa odcinki dobre, trzeci średni, ale jeśli wrócą do poziomu z początku, to na serialu także zarobią.

ocenił(a) serial na 5
Wolander

Dla mnie również ten odcinek był nieporozumieniem. Serial dopiero się zaczął, fabuła tak naprawdę nic się nie posunęła, główni bohaterowie jak na 2 odcinki w ogóle się jeszcze nie poznali, a tu mamy wątek, który nic tak naprawdę nie wnosi. Nie ma żadnego powodu w robieniu ponad godzinnego odcinka gdzie są dwie krótkie scenki informujące, że Tess z Joelem odwiedzali ich i wymieniali się towarami. Takie coś miałoby sens np. w drugim sezonie gdyby ci dwaj goście byli w kolejnych odcinkach, mieli interakcje z głównymi bohaterami, byli w jakiś sposób ważni. To wtedy ich retrospekcje miałyby jakiś sens. A tu mamy jakiś denny romans dwóch gości, którzy umarli ileś czasu temu. I te ckliwe artykuły o najlepszym odcinku jaki wyemitowano w tv i te setki komentarzy jak wspaniale ukazano miłość. Były lepsze akcje w innych serialach (choćby w takiej Grze o Tron gdzie ludzie wiedzieli co się stanie), a z racji tego, że jestem kobietą takie romantyczne dyrdymały powinny mnie ruszać. Ale oglądając ten odcinek tylko czekałam, aż się skończą te bzdury i będzie jakaś akcja. Ale się nie doczekałam. Ja widziałam tylko głodnego geja, który wyczuł drugiego i zakręcił się koło niego by mieć bezpieczne schronienie. Oby więcej takich przymulających odcinków z pobocznymi postaciami w stylu TWD więcej nie robili.

Wolander

Tys prowda. Poprawność musi być bo takie czasy. Kiedyś dzieci kwiaty, dzisiaj zapiekli obrońcy innych orientacji, strażnicy równości ras i bojownicy walczący o wolność gwałconych krów i okradanych z miodu pszczół. Jeśli tyle tego będzie co w GOT to trudno - jakoś zniosę. Ważniejsze wydaje się to żeby jakość z pierwszych dwóch odcinków przeważała. Mnie mniej zirytował przydługi wątek niż zachowanie chłopa, który zbudował dziesiątki pułapek, "świetnie" zabezpieczył teren a w sytuacji ataku wychodzi na środek oświetlonej ulicy i wystawia się na odstrzelenie. Ważne żeby poprawność nie była celem samym w sobie jak w Wieśku z Netflixa czy obrączek niedowładu od Amazona.

ocenił(a) serial na 8
Bbog_Vuko

Ja to widzę, że Tobie wszystko przeszkadza. Może najlepiej z Wisły zrobić Ganges i nie dbać o nic, tylko dorzucać dalekosiężnych problemów. Ciekawe, że żaden mądry nie wyprowadza się do krajów gdzie nie ma "lewactwa" i "fanaberii", czyżby jednak poziom życia był gorszy tam gdzie panuje chłopski rozum?

Wolander

Wiesz, świat postąpi jest zły, brzydki i ludzie często zapominają o tym co czyni z nich ludzi. To nie był odcinek odfajkowanej poprawności politycznej czy epatowania czymkolwiek. Odcinek wprowadził Cię nieco bardziej w świat, pokazał, że są ludzie którzy nie zostali przez Fedrę zamknięci w strefach kwarantanny, że są szabrownicy i tak dalej i tak dalej. Poza tym, co chyba ważniejsze pokazał, że może funkcjonować coś dobrego, parafrazując Franka, że można przeżyć i można też żyć. Trochę szkoda, że twórcy serialu chcą z tego zrobić coś więcej niż The Walking Dead i okazuje się, że jak na ekranie nie ma juchy i napierdalanki to się okazuje, że nie nie nie, nie tego oczekujemy od serialu o zombie - grzybach. Cóż, to otwórzcie mózgi bo twórcy postanowili dać nam coś nowego, co nie powtórzy błędów The Walking Dead

Wolander

Zgadzam się w 100 procentach . Na siłę chcą udowodnić ,że to jest normalne i wciskać nam wręcz takie akcje w każdym filmie ,serialu reklamie nawet w bajkach , no masakra . I uczyć dzieci ,że to istnieje i jest okej . Nie to nie jest naturalne i nie jest okej ,że wszędzie tym epatuje i króluje homoseksualizm i inne dziwne odłamy ...

ocenił(a) serial na 8
kamilkaz07

Dla mnie nie jest normalne kazanie dzieciom klękać przed napakowanym żydem wiszącym na krzyżu w samej szmacie, który uprzednio biegając po tafli wody stwierdził, że da się ludziom zabić za mityczny koncept grzechu i jakoś muszę znosić robienie kurtyzany z logiki przez ludzi, którzy uważają, że wiara to coś niezbędnego do życia. Jak widać dewiacje są różne, a ich zasadność zależy od tego kto ma władzę nad plebsem.

ocenił(a) serial na 8
Wolander

Spokojnie, to się jeszcze okaże czy zarżnęli. Mieliśmy po porostu mocny zjazd, sinusoida w dół... :) Miejmy nadzieję, że od 4 odc będzie powrót do normy, gdyż w innym wypadku średnia ocena serialu będzie spadać w bardzo szybkim tempie...

Wolander

Kolego po co w ogóle kontynuujesz? Przecież to nie jest dyskusja. Stwierdziłeś co Ci się nie podobało i to w sposób kulturalny i merytoryczny. Niestety nie znajdziesz tutaj polemiki tylko wybiegi personalne. Szkoda Twojego czasu. A co do tego odcinka to w kwestii warsztatu był bardzo dobry, w kwestii fabularnej przeciągnięty i diabelnie nudny. Wątek miłosny "z czapy" i rozwleczony do postapokaliptycznej telenoweli. Polemika w zakresie LGBT nie istnieje. Masz mieć zdanie tego środowiska i koniec!

To wygląda mniej więcej tak:
- Czy wiesz, że XYZ zdobyła złoty medal olimpijski
- Super. Rewelacja., Bardzo się cieszę. Moje gratulacje
- I do tego jest Trans/lesbijka/LGBTRTVAGD
- No to co?
- No jest Trans/lesbijka/LGBTRTVAGD!!!!!!
- Gówno mnie to obchodzi.
- HOMOFOB, WIEDZMA, TERF!!

Pozdrowienia dla rozsądku. Niech każdy skupi się na dyskusji fabularnej, nie światopoglądowej. Ja tam niczyim materacem nie jestem i mam to w d.... = HOMOFOB :)

ocenił(a) serial na 8
SeloD

Porażająca jest Twoja wyobraźnia, choć nie powinno to dziwić w kraju, gdzie od dziecka tłuką pustynne mity o chłopie, który zalał cały świat wodą bo go ludzie wcoorwili.

Virsitaris

Cóż. Raczej przerażające jest to jak ludzie polaryzują się nie potrafiąc zdjąć klapek z oczu.
Walka o równość - tak, walka o przywileje - nie.
Gwoli informacyjnej - nie należę do przytoczonej przez Ciebie sekty.

Wolander

Super jakąś szczera opinia tłumaczaca logicznie czemu poprawność polityczna wciskana na siłę zabija całą fabułę .

Jacek_Janczak

Tak tu p i e r d olicie pod tym pseudoserialem, że aż mi ten watek na głównej googla wyskoczyl xDDD

Wolander

Zawiodłem się okrutnie. Początek odcinka super, zakończenie też, ale lwią częścią jest historia miłosna dwóch chłopów aż po grób. Nosz kurka gdyby skrócili ten watek to jeszcze ... ale nie że zrobiono z tego przewodni temat odcinka.

ocenił(a) serial na 9
Wolander

Trochę nie rozumiem tego bólu dupy, bo to jeden odcinek. Przewinąłeś, oglądasz dalej albo nie - tyle. Solved!

Wolander

Masz rację, tego odcinka nie powinno być. Ten gejowski melodramat to jakieś nieporozumienie. Po prostu masakra jakaś.... Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
pipired1200

Gejowski melodramat? Następnym razem włącz telewizor bo odbicie na ekranie przedstawiło Ci inny obraz.

ocenił(a) serial na 9
Wolander

epatowanie tym światem xd mówisz jakby to był jakiś odrębny świat

Wolander

Po prostu Netflix. Mam wrażenie że w tym serialu jest walka peda z pedo. Dali aktorkę mniej urodziwą, aczkolwiek lubię te aktorkę ale nie pasuje do tej roli.
Bardziej by mi pasowała aktorka grająca jego córke na początku serialu. Pewnie byłby wjazd że czarnoskura Ella , ale bardziej by mi pasowała do głównej roli. Ramsey mogła zagrać jego córkę. Trudno jest jak jest, dobrze chociaż że to dziewczyna a nie jakiś Elliot.
Powtórzę tylko, że nie chodzi o to iż jest brzydka. Po prostu totalnie nie pasuje do całości. W Grze o Tron bardzo pasowała do swojej roli. Chyba, że wybrali ją by w jakimś sensie ośmieszyć HBO, ale bardziej ośmieszyli siebie - zresztą jak zwykle.
Dla mnie zagadką jest to że ci z Netflixa wszystko chcą na siłę popsuć. Nie rozumieją popularności gry , lub po prostu dla nich słowo WSZYSTKO NA OPAK to motto dnia.

Wolander

Brakło tylko żeby chłopiec zapukał do drzwi a osobniki LPG-d by się z nim zabawiły...

ocenił(a) serial na 8
kamel_90

Sam fakt, że Twoja wyobraźnia wypracowała taką ewentualność świadczy o tym, że powinieneś spędzać mniej czasu na plebani.

ocenił(a) serial na 3
Wolander

Popieram i głosuje na Ciebie...

ocenił(a) serial na 2
Wolander

To byl obrzydliwy, obleśny odcinek. Błeeee. Przewinalem połowę. Zreszta, caly czas przewijam ten serial.

Wolander

Oczywiście tego nie wiem, tylko podejrzewam: wydaje mi się że twórcy filmowi mają taki wymóg żeby ileś tam % filmu poświęcić na tematy lgbt no bo jak ten rrend inaczej wytlumaczyc? Tutaj wygląda to tak jakby chcieli zrobić jeden odcinek i mieć z głowy (No może 2 ;) ).

Smutne to bo żyjemy w czasach gdzie liczy się to czy jesteś lgbt/czarny/kobieta czy mężczyzna itp. Wydawało mi się że te czasy minęły, a jednak firmy zatrudniające ludzi również robią przykazy aby zatrudnić ileś tam czarnych, Ileś kobiet. Teraz pewnie dojdzie że również ileś osób niebinarnych musi być zatrudnionych... to wszystko powoduje paradoksy że mając do wyboru dwie osoby na jedno stanowisko zatrudnisz gorszą kobietę tylko dlatego że jest kobietą i firma musi spełniać jakieś standardy.

Tak samo dzieje się w produkcjach filmowych. Najlepiej żeby osoba niebinarna zagrała jakas główna role, tylko jaka potem ma dostać nominacje? Dla najlepszej aktora czy aktorki? ;) z przyjęciem nagrody nie mają już problemu ;)

Wolander

Under the new regulations, which will come into effect for the 2025 Oscars, entries for best picture must satisfy two of four criteria to be eligible. The headline criterion is on-screen representation: at least one lead character in the movie must be from “an underrepresented racial or ethnic group”; at least 30% of the general ensemble cast must be from at least two underrepresented groups (women, racial, ethnic, LGBTQ+, or people with disabilities); or the movie’s subject must concern one of those groups.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones